ČVOH 2016/2017 - krajské kolá a výsledkové listiny

Na tejto stránke nájdete všetky podrobnosti týkajúce sa súťaže Čo vieš o hviezdach. Termíny, miesto konania ako aj zoznam súťažiacich, neskôr výsledkovú listinu, nájdete práve tu.

Slovenská ústredná hvezdáreň v Hurbanove v spolupráci s hvezdárňami a planetáriami, okresnými astronomickými kabinetmi, okresnými osvetovými strediskami, centrami voľného času, regionálnymi kultúrnymi centrami organizuje v školskom roku 2016/2017 už 27. ročník súťaže Čo vieš o hviezdach.

Na tejto stránke vám postupne prinesieme všetky potrebné informácie k súťaži:

  1. Termíny krajských kôl súťaže
  2. Výsledkové listiny z krajských kôl z celého Slovenska
  3. Informácie k celoslovenskému kolu súťaže
  4. Zoznam postupujúcich do celoslovenského kola

 

Výsledky krajských kôl súťaže

Upozorňujeme, že úlohy v krajských kolách súťaže boli v plnej kompetencii krajskej poroty. Nie je možné preto porovnávať bodový stav v jednotlivých krajoch!

Bratislavský kraj

1. kategória

Meno Priezvisko Test Písomné úlohy/príklady Slepá mapa Ústne Celkom body Umiestnenie
Matúš Cichý 7 33 6 3 49 1.
Patrik Granec 5 27 2 1 35 2.


2. kategória

Meno Priezvisko Test Písomné úlohy/príklady Slepá mapa Ústne Celkom body Umiestnenie
Jakub Puškáš 8 17 11.5 6 42.5 1.
Klára Palová 6 26 0 0 32 2.
Liliana Gejdošová 6 8 1 0 15 3.
Lukáš Jarábek 4 5 1 0 10
Peter Vlasič 3 5 0 0 8
Samuel Orban 5 1 0 1 7
Jakub Kováč 1 3 2 0 6

 

3. kategória

Meno Priezvisko Test Písomné úlohy/príklady Slepá mapa Ústne Celkom body Umiestnenie
Marek Repka 7 15 10 10 42 1.
Rastislav Sihelský 8 7 15 10 40 2.
Viktória Mária Bánovská 7 5 15 10 37 3.
Klaudia Protušová 6 8 6 8 28
Mária Elena Bodnárová 5 0 9 0 14
Kristína Gáliková 4 1 0 0 5

Nitriansky kraj

1. kategória

Meno Priezvisko Test Písomné úlohy/príklady Slepá mapa Ústne Celkom body Umiestnenie
Matúš Halmo 11 42 11 10 74 1.
Martin Fehérváry 13 39 12 10 74 2.
Roman Špaňo 8 42 13.5 10 73.5 3.
Andrej Ďuriš 10 39 8 9 66
Pavol Csémy 10 35 14.5 5 64.5
Mária Mederlyová 10 37 6 10 63
Šimon Peter 11 33 8 10 62
Simon Valent 11 28 11.5 10 60.5
Martin Gurbaľ 10 39 7 3 59
Oliver Nagy 12 28 9 10 59
Diana Kunová 7 35 6 5 53
Adela Tenkelová 8 35 0 10 53
Lea Letková 9 30 3 6 48
Matúš Želiba 8 23 0 10 41
Radka Ďuriačová 9 23 2.5 0 34.5
Michaela Sádecká 3 27 4.5 0 34.5
Tomáš Borovica 3 21 5 5 34
Matúš Kmeťo 5 23 3 0 31
Lukáš Karas 6 11 6 0 23

 

2. kategória

Meno Priezvisko Test Písomné úlohy/príklady Slepá mapa Ústne Celkom body Umiestnenie
Matúš Miškovič 9 36 15 10 70 1.
Viliam Záborský 4 26 15 8 53 2.
Marcel Borkovič 5 22 8 6 41 3.
Veronika Pečeňová 6 25 7 1 39
Rebeka Kováčová 6 13 15 4 38
Nina Tessediková 5 11 11 10 37
Hana Korytárová 6 9 11 10 36
Matej Mikula 4 14 15 2 35
Oliver Longauer 9 10 9 5 33
Katarína Selmecziová 11 6 12 4 33
Laura Zajíčková 4 22 3 1 30
Bence Gyarmati 8 4 15 1 28
Daniel Mačura 5 10 3 9 27
Vanessa Lukáčová 3 12 5 4 24
Alexandra Svoradová 3 7 7 5 22
Radoslav Šindler 3 15 1 2 21
Henrieta Užáková 2 6 7 3 18
Terézia Mrázová 4 8 3 1 16
Lionel Šipoš 4 1 6 3 14

 

3. kategória

Meno Priezvisko Test Písomné úlohy/príklady Slepá mapa Ústne Celkom body Umiestnenie
Samuel Buranský 8 25 10 10 53 1.
Natália Mokrášová 8 19 12 9 48 2.
Martin Max 8 13 14 5 40 3.
Richard Medzihradský 7 10 8 5 30
Alex Tomáško 8 12 5 1 26
Matúš Výboch 10 0 9 0 19
Samuel Lukačovič 8 10 0 0 18
Peter Popa 4 1 12 0 17
Erik Csengel 7 0 6 2 15
Matúš Béber 3 6 1 3 13
Andrej Čermák 6 4 0 0 10

 

Trnavský kraj

1. kategória

postupové miesta:

  1. Verena Pekarová - ZŠ Sobotište
  2. Marián Cipár - Kalokagatia Trnava
  3. Jakub Rotbauer - Gymnázium J.Matúšku, Galanta

2. kategória

postupové miesta:

  1. Oliver Nagy - Gymnázium J.Matúšku, Galanta
  2. Mário Mičáni - Gymnázium J.Matúšku, Galanta
  3. Dominik Pajtáš - Gymnázium J.Matúšku, Galanta

3. kategória

postupové miesta:

  1. Jana Švrčková - Gymnázium L.Novomeského,Senica
  2. Martina Sabová - Gymnázium L.Novomeského, Senica
  3. Dejan Prokop - Gymnázium J.Matúšku, Galanta

 

Trenčiansky kraj

1. kategória

postupové miesta:
  1. Adam Menyhart (Nové Mesto nad Váhom)
  2. Simona Šimočková (Trenčín)
  3. Sofia Škerdová (Bánovce nad Bebravou)
2. kategória
postupové miesta:
  1. Matúš Motlo (Plevník-Drienové)
  2. Natália Šušková (Udiča) - náhradníčka
  3. Ľubomír Baško (Bánovce nad Bebravou)
3. kategória
postupové miesta:
  1. Beáta Plaskurová (Nové mesto nad Váhom)
  2. Veronika Sokolíková (Trenčín)
  3. Martina Birošíková (Prečín)

 

Žilinský kraj

1. kategória

Meno Priezvisko Test Slepá mapa Príklady Ústne Celkom body Umiestnenie
Mário Tlamka 33 18 10 13 74 1.
Jakub Brezáni 28 12 10 15 65 2.
Matej Lastič 29 9 10 14 62 3.
Monika Kšenzuláková 24 17 6 15 62
Oliver Vorek 24 17 5 14 60
Sarah Kalinová 25 12 6 13 56
Patrícia Pjonteková 20 13 6 14 53
Ján Kupka 31 2 6 13 52
Šimon Hadač 20 11 6 10 47
Aurel Dúbravec 21 2 10 8 41
Michal Čajka 17 9 2 12 40
Samuel Strýček 14 0 9 15 38
Matúš Hýroš 19 6 5 6 36
Miroslav Tvrdoň 13 2 5 14 34
Ema Stanková 18 0 2 9 29
Marián Šípka 11 0 7 6 24
Jakub Hanzel 13 2 4 4 23


2. kategória

Meno Priezvisko Test Slepá mapa Príklady Ústne Celkom body Umiestnenie
Kamil Huljak 38 21 10 15 84 1.
Jozef Jasenovec 31 19 10 15 75 2.
Nina Zemková 30 20 6 15 71 3.
Rebeka Pošteková 30 13 5 15 63
Andrej Foltán 33 7 5 15 60
Ivan Murín 29 10 4 15 58
Katarína Krišová 27 19 0 10 56
Matej Cyprich 33 3 5 10 51
Marián Kurčina 29 3 6 11 49
Patrik Kočan 27 0 5 15 47
Martin Burica 25 6 6 8 45
Michal Nosáľ 25 5 7 7 44
Matúš Adamko 29 2 6 6 43
Adriana Medzihradská 22 1 0 15 38
Daniel Petráško 29 1 5 2 37
Damián Kendera 24 2 5 4 35
Barbora Odrobiňáková 23 2 5 4 34
Adrián Boguský 20 3 5 1 29
Diana Moľová 16 1 6 4 27


3. kategória

Meno Priezvisko Test Slepá mapa Príklady Ústne Celkom body Umiestnenie
Emanuel Dopater 32 15 20 15 82 1.
Matej Borovička 29 15 20 15 79 2.
Roman Janovčík 24 10 8 8 50 3.
Marcel Vasiľák 19 11 7 9 46
Simona Dlábiková 16 7 5 14 42
Andrej Holmes 23 0 1 14 38
Peter Oszvald 23 0 2 7 32
Kristián Chlepko 13 1 0 11 25

Banskobystrický kraj

1. kategória

Meno Priezvisko Test Ústne Planetárium Celkom body Umiestnenie
Jakub Knapp 56 20 9 85 1.
Markéta Abrahámová 51 20 8 79 2.
Eduard Bielik 50 17 11 78 3.
Gregor Alvín Oswald 48 20 7 75 náhr.
Martin Svorad 46 20 9 75
Samuel Sklenár 47 19 8 74
Nika Pastoráková 43 20 10 73
Samuel Duda 45 20 8 73
Viliam Kováč 50 16 7 73
Róbert Šandorfi 48 20 3 71
Adam Žňava 48 18 4 70
Mária Malčeková 44 20 6 70
Oliver Víglaský 41 20 4 65
Samuel Blaho 42 19 3 64
Peter Milanský 35 20 3 58
Samuel Sedláček 32 20 5 57
Ján Striežovský 32 16 4 52


2. kategória

Meno Priezvisko Test Ústne Planetárium Celkom body Umiestnenie
Marek Mitter 57 20 19 96 1.
Christopher Nagy 55 20 16 91 2.
Marek Červenák 53 19 18 90 3.
Martin Minka 53 17 18 88 náhr.
Filip Frgelec 52 19 16 87
Richard Vančo 55 20 12 87
Marek Novák 50 18 14 82
Eduard Martinka 42 15 8 65
Tomáš Bartoš 39 20 6 65
Ondrej Láska 39 18 7 64
Marko Fehérpataky 31 12 11 54
Lukáš Pilz 33 10 6 49
Miroslav Almáši 28 12 4 44
Viktor Filip 20 6 0 26

 

3. kategória

Meno Priezvisko Test Ústne Planetárium Celkom body Umiestnenie
Jozef Lipták 56 20 21 97 1.
Dávid Šebeň 53 20 21 94 2.
Andrej Kancko 56 20 17 93 3.
Ivona Abrahámová 33 20 17 70 náhr.
Filip Bukový 37 17 6 60
Samuel Golian 18 13 5 36
Martina Pavlikovská 20 15 1 36
Alžbeta Kureková 19 13 2 34
Zoran Trnka 12 13 3 28
Adam Chamula 14 10 1 25
Natália Tóthová 10 9 2 21
Tomáš Horváth 5 3 1 9

Košický kraj

1. kategória

  1. Ema Kršjaková (SN) - 71,5
  2. Miroslav Tirpák (TV) - 65,0
  3. Oliver Labaška (RV) - 60,5
  4. Marek Topoli (SN) - 55,5
  5. Matej Slivka (SN) - 48,0
  6. Marek Leškanič (TV) - 39,5
  7. Jakub Kačur (MI) - 37,5
  8. Kristián Jevák (TV) - 34,0
  9. Daniel Martončík (KE) - 30,0
  10. Jakub Ilčin (KE) - 23,5
  11. Gabriel Dobranský (MI) - 18,0

2. kategória

  1. Ján Plavnický (TV) - 50,0
  2. Jakub Popovič (TV) - 49,0
  3. Ľudovít Popik (MI) - 40,0*
  4. Kristián Čalfa (KE) - 40,0*
  5. Chiara Dzudziová (TV) - 36,0*
  6. Ondrej Sivák (MI) - 36,0*
  7. Veronika Ucekajová (KS) - 35,0
  8. Peter Huraj (KE) - 31,0
  9. Denis Le Thanh (SN) - 30,0
  10. Matej Rovder (MI) - 26,0
  11. Marek Macejko (SN) - 22,5
  12. Oliver Liberko (KE) - 21,0
  13. Kristián Mikolaj (SN) - 15,5

* - o umiestnení na 3.-4. a 5.-6. mieste rozhodol vyšší počet bodov z riešenia slepej mapky oblohy

3. kategória

  1. Radoslava Hatalová (SN) - 54,0
  2. Sára Belejová (MI) - 46,5
  3. Tomáš Toma (TV) - 35,5*
  4. Štefan Jackovič (MI) - 35,5*
  5. Radovan Lasczák (KE) - 35,0
  6. Tomáš Talári (SN) - 34,5
  7. Lea Sakszonová (KE) - 34,0
  8. Kristián Šalata (MI) - 31,5
  9. Juraj Mnich (SN) - 31,0
  10. Annamária Takáčová (TV) - 26,0
  11. Pavol Mártonfi (KE) - 21,0
  12. Štefan Puci (TV) - 15,0

* - o umiestnení na 3.-4. mieste rozhodol vyšší počet bodov z riešenia príkladov, pretože súťažiaci mali rovnaký počet bodov aj z riešenia slepej mapky oblohy

 

Prešovský kraj

1. kategória

  1. Alexander Dobrovič (ZŠ Šmeralova, Prešov) - 158
  2. Jozef Jabczun (GaZŠ sv.Mikuláša,Duklianska Prešov) - 156
  3. Michal Novický (ZŠ Komenského 113 Lipany) - 113
  4. Marek Štofko (CZŠsMŠ sv.Gorazda,Solivarská,Prešov) - 112
  5. Šimon Tomko (Gymnázium Lipany) - 101
  6. Daniel Varga (ZŠ Komenského 113, Lipany) - 76
  7. Mikuláš Majda (CZŠ sv.Juraja, Svidník) - 69
  8. Vladimíra Španová (ZŠsMŠ Koškovce) - 69
  9. Róbert Front (ZŠ Mlynská, Stropkov) - 67
  10. Dominik Kužma (ZŠ Pugačevova, Humenné) - 59
  11. Richard Palko (ZŠ Pugačevova, Humenné) - 53
  12. Miriam Kohútová (ZŠsMŠ Dlhé nad Cirochou) - 47
  13. Emma Treščáková (ZŠsMŠ Dlhé nad Cirochou) - 46
  14. Zuzana Fencáková (ZŠsMŠ Dlhé nad Cirochou) - 43

2. kategória

  1. Jaroslav Petrisko (ZŠ Májové námestie 1, Prešov) - 263
  2. Richard Gold (ZŠ Komenského 113, Lipany) - 221
  3. Adrián Lesný (ZŠ Komenského 113, Lipany) - 189
  4. Richard Hochrun (ZŠ Bajkalská, Prešov) - 187
  5. Matúš Klimko (Gymnázium JAR, Prešov) - 174
  6. Filip Šašala (Gymnázium Komenského, Lipany) - 128
  7. Tamara Alexovičová (ZŠ Cernina) - 115
  8. Lukáš Zaremba (ZŠsMŠ Zemplínske Hámre) - 115
  9. Vladimír Pančišin (ZŠ Jána Švermu Humenné) - 114
  10. Miriam Hudáková (ZŠ Pod Vimbargom, Bardejov) - 114
  11. Alex Telehanič (ZŠsMŠ Stakčín) - 66
  12. Juliána Savčáková (ZŠ Komenského, Svidník) - 47
  13. Branislav Badida (ZŠsMŠ Stakčín) - 42

3. kategória

  1. Katarína Pavlikovská - (Gymnázium sv. Moniky, Prešov) - 181
  2. Jozef Mizerák - (Gymnázium Komenského 13, Lipany) - 170
  3. Filip Murčinko - (Gymnázium Konštantinova, Prešov) - 169
  4. Dušan Gold - (Gymnázium Komenského 13, Lipany) - 157
  5. Martin Miško - (Gymnázium sv. Moniky, Prešov) - 151
  6. Daniela Gavronová - (Gymnázium Snina) - 113
  7. Juraj Danko - (Gymnázium Snina) - 105
  8. Matúš Kepič - (Gymnázium Snina) - 94

 


Informácie k celoslovenskému kolu súťaže

Pre celoslovenské kolo bude pre súťažiacich a doprevádzajúcu osobu zabezpečené ubytovanie. Stravovanie bude individuálne. SÚH v Hurbanove v prípade záujmu pre všetkých súťažiacich vopred zabezpečí cestovné lístky na železničnú dopravu do miesta konania finále.

Záujemci o ubytovanie, prípadne zabezpečenie cestovných lístkov musia do 6. mája zaslať tlačivo, ktoré dostali na krajskom kole súťaže na adresu Slovenskej ústrednej hvezdárne.

Celoslovenské kolo sa uskutoční v týchto termínoch:

 

  1. kategória - (utorok) 6.6.2017
  2. kategória - (streda) 7.6.2017
  3. kategória - (štvrtok) 8.6.2017

 

Miesto konania: v priestoroch Študentského domova Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre.


Zoznam postupujúcich do celoslovenského kola

1. kategória

  • Matúš Cichý (BA)
  • Patrik Granec (BA)
  • Matúš Halmo (NR)
  • Martin Fehérváry (NR)
  • Roman Špaňo (NR)
  • Verena Pekarová (TT)
  • Marián Cipár (TT)
  • Jakub Rotbauer (TT)
  • Adam Menyhart (TN)
  • Simona Šimočková (TN)
  • Sofia Škerdová (TN)
  • Mário Tlamka (ZA)
  • Jakub Brezáni (ZA)
  • Matej Lastič (ZA)
  • Jakub Knapp (BB)
  • Markéta Abrahámová (BB)
  • Eduard Bielik (BB)
  • Ema Kršjaková (KE)
  • Miroslav Tirpák (KE)
  • Oliver Labaška (KE)
  • Alexander Dobrovič (PO)
  • Jozef Jabczun (PO)
  • Michal Novický (PO)
2.kategória
  • Jakub Puškáš (BA)
  • Klára Palová (BA)
  • Liliana Gejdošová (BA)
  • Matúš Miškovič (NR)
  • Viliam Záborský (NR)
  • Marcel Borkovič (NR)
  • Oliver Nagy (TT)
  • Mário Mičáni (TT)
  • Dominik Pajtáš (TT)
  • Matúš Motlo (TN)
  • Natália Šušková (TN)
  • Ľubomír Baško (TN)
  • Kamil Huljak (ZA)
  • Jozef Jasenovec (ZA)
  • Nina Zemková (ZA)
  • Marek Mitter (BB)
  • Christopher Nagy (BB)
  • Marek Červenák (BB)
  • Ján Plavnický (KE)
  • Jakub Popovič (KE)
  • Ľudovít Popik (KE)
  • Jaroslav Petrisko (PO)
  • Richard Gold (PO)
  • Adrián Lesný (PO)

3. kategória

  • Marek Repka (BA)
  • Rastislav Sihelský (BA)
  • Viktória Mária Bánovská (BA)
  • Samuel Buranský (NR)
  • Natália Mokrášová (NR)
  • Martin Max (NR)
  • Jana Švrčková (TT)
  • Martina Sabová (TT)
  • Dejan Prokop (TT)
  • Beáta Plaskurová (TN)
  • Veronika Sokolíková (TN)
  • Martina Birošíková (TN)
  • Emanuel Dopater (ZA)
  • Matej Borovička (ZA)
  • Roman Janovčík (ZA)
  • Jozef Lipták (BB)
  • Dávid Šebeň (BB)
  • Andrej Kancko (BB)
  • Radoslava Hatalová (KE)
  • Sára Belejová (KE)
  • Tomáš Toma (KE)
  • Katarína Pavlikovská (PO)
  • Jozef Mizerák (PO)
  • Filip Murčinko (PO)