ČVOH 2017/2018 - krajské kolá a výsledkové listiny

Na tejto stránke nájdete všetky podrobnosti týkajúce sa súťaže Čo vieš o hviezdach. Termíny, miesto konania ako aj zoznam súťažiacich, neskôr výsledkovú listinu, nájdete práve tu.

 

Slovenská ústredná hvezdáreň v Hurbanove v spolupráci s hvezdárňami a planetáriami, okresnými astronomickými kabinetmi, okresnými osvetovými strediskami, centrami voľného času, regionálnymi kultúrnymi centrami organizuje v školskom roku 2017/2018 už 28. ročník súťaže Čo vieš o hviezdach.

Na tejto stránke vám postupne prinesieme všetky potrebné informácie k súťaži:

  1. Termíny krajských kôl súťaže
  2. Výsledkové listiny z krajských kôl z celého Slovenska
  3. Informácie k celoslovenskému kolu súťaže
  4. Zoznam postupujúcich do celoslovenského kola

 

Výsledky krajských kôl súťaže

Upozorňujeme, že úlohy v krajských kolách súťaže boli v plnej kompetencii krajskej poroty. Nie je možné preto porovnávať bodový stav v jednotlivých krajoch!

Bratislavský kraj

1. kategória

Meno Priezvisko Test Písomné úlohy/príklady Slepá mapa Ústne Celkom body Umiestnenie
Oliver Brunovský 6 25 2 9 42 1.
Marián Szabo 4 15 1 5 25 2.
Martina Hokšová 6 10 1 1 18 3.


2. kategória

Meno Priezvisko Test Písomné úlohy/príklady Slepá mapa Ústne Celkom body Umiestnenie
Liliana Gejdošová 9 18 5 7 39 1.
Klára Palová 7 18 2 7 34 2.
Lukáš Jarábek 5 12 3 1 21 3.
Jakub Kováč 5 3 0 1 9

 

3. kategória

Meno Priezvisko Test Písomné úlohy/príklady Slepá mapa Ústne Celkom body Umiestnenie
Rastislav Sihelský 6 20 15 10 51 1.
Jakub Puškáš 6 10 15 10 41 2.
Viktória Mária Bánovská 8 12 13 5 38 3.
Laura Blažeková 7 3 9 8 27
Emil Hrebeň 5 7 3 10 25

Nitriansky kraj

1. kategória

Meno Priezvisko Test Písomné úlohy/príklady Slepá mapa Ústne Celkom body Umiestnenie
Matúš Halmo 11 25 12 10 58 1.
Matúš Želiba 9 32 3 6 50 2.
Matúš Kováč 6 20 10 10 46 3.
Patrícia Chlupová 7 23 7 8 45
Lukáš Karas 5 22 10 5 42
Maxim Kopčan 6 18 9 9 42
Ela Šulganová 6 18 7 8 39
Samuel Steiner 7 23 6 2 38
Nina Tužinská 3 18 6 10 37
Dominik Fiťka 7 13 7 9 36
Andrej Ďuriš 5 13 10 0 28
Matej Haulik 8 8 6 6 28
Ondrej Blaško 4 14 7 2 27
Daniel Csémy 4 6 6,5 2 18,5

 

2. kategória

Meno Priezvisko Test Písomné úlohy/príklady Slepá mapa Ústne Celkom body Umiestnenie
Matúš Miškovič 11 30 15 10 66 1.
Martin Fehérváry 9 20 15 10 54 2.
Viliam Záborský 11 13 13 10 47 3.
Tadeáš Valent 10 11 15 10 46
Matej Mikula 10 11 13 10 44
Katarína Selmecziová 11 10 9 10 40
Simon Valent 9 9 15 7 40
Martin Gurbaľ 9 20 2 5 36
Pavol Csémy 6 10 15 1 32
Hana Korytárová 6 6 11 8 31
László Szabó 7 11 13 0 31
Radka Ďuriačová 4 13 6 0 23
Tomáš Hubina 4 0 9 10 23
Bence Gyarmati 3 2 15 0 20
Nina Tessediková 9 1 5 5 20
Tomáš Borovica 5 2 8 1 16
Matúš Piršel 5 1 2 2 10
Sára Solčianska 5 1 2 0 8
Adela Tenkelová 6 0 1 0 7
Marek Machálek 3 0 0 0 3

 

3. kategória

Meno Priezvisko Test Písomné úlohy/príklady Slepá mapa Ústne Celkom body Umiestnenie
Samuel Buranský 6 30 15 5 56 1.
Martin Max 7 20 15 7 49 2.
Peter Popa 3 12 10 10 35 3.
Rebeka Kováčová 5 10 15 2 32
Edina Némethová 4 8 6 10 28
Lenka Holčíková 6 8 8 0 22
Roman Hrivňák 5 0 6 10 21
Tadeáš Šimunek 6 7 6 1 20
Laura Zajíčková 6 0 3 1 10
Alex Tomáško 4 2 1 2 9
Ľubomír Szojka 3 0 3 0 6
Daniel Mészáros 3 2 0 0 5

 

Trnavský kraj

Zoznam postupujúcich do celoslovenského kola:

1. kategória

1. Martin Gáborík - Kalokagatia Trnava
2. Simona Patajová - Gymnázium J.Matúšku, Galanta
3. Natália Soldánová - Gymnázium J.Matúšku, Galanta

2. kategória

1. Oliver Nagy - Gymnázium J.Matúšku, Galanta
2. Dominik Pajtáš - Gymnázium J.Matúšku, Galanta
3. Mário Mičáni - Gymnázium J.Matúšku, Galanta

3. kategória

1. Dejan Prokop - Gymnázium J.Matúšku, Galanta
2. Jana Švrčková - Gymnázium L.Novomeského, Senica
3. Miriam Srogončíková - Gymnázium L.Novomeského, Senica

Trenčiansky kraj

1. kategória

Meno a priezvisko Písomné úlohy Príklady Slepá mapa Celkom body Umiestnenie
Matúš Motlo 13 5 15 33 1.
Adam Menyhart 10 7 8 25 2.
Matej Trebatický 12 5 7 24 3.
Marek Gelo 8 3 7 18
Natália Šušková 9 3 4 16
Sofia Škerdová 9 4 0 13
Oliver Skukálek 7 2 1 10
Michal Káčer 4 4 1 9
Marek Sochora 5 3 0 8


2. kategória

Meno a priezvisko Písomné úlohy Príklady Slepá mapa Celkom body Umiestnenie
Samuel Toman 9 3 12 24 1.
Ján Hablák 8 3 12 23 2.
Branislav Faktor 7 3 11 21 3.
Patrik Lukáč 6 2 12 20
Ľubomír Baško 7 0 9 16
Alžbeta Jakalová 10 1 3 14
Veronika Petrušová 7 0 3 10
Jakub Parišev 7 0 2 9
Juraj Hložka 6 0 0 6

 

3. kategória

Meno a priezvisko Písomné úlohy Príklady Slepá mapa Celkom body Umiestnenie
Marek Slávik 8 3 15 26 1.
Beáta Plaskúrová 7 2 15+1 25 2.
Silvia Bátorová 8 1 15+0,5 24,5 3.
Martina Birošíková 8 2 14 24
Barbora Habláková 6 2 14 22
Marek Macko 6 0 12 18
Jurenka Jaroslav 7 0 3 10

Žilinský kraj

1. kategória

Meno Priezvisko Test Slepá mapa Príklady Ústne Celkom body Umiestnenie
Jakub Brezáni 39 24 12 14 89 1.
Mário Tlamka 34 19 15 14 82 2.
Pavol Markech 39 22 5 12 78 3.
Aurel Dúbravec 25 13 17 7 62
Šimon Hadač 28 21 5 7 61
Matej Vlček 25 15 5 15 60
Hyacinta Boleková 22 22 1 15 60
Matej Lastič 27 11 5 15 58
Marián Šípka 22 15 10 10 57
Daniel Dlábik 19 15 5 13 52
Matej Smieško 20 14 1 14 49
Samuel Suchoň 23 8 5 5 41
Miroslav Tvrdoň 23 4 5 8 40
Martin Dočár 17 8 1 12 38
Juraj Obecajčík 17 6 1 12 36
Michal Čajka 16 9 1 8 34
Ema Stanková 21 4 1 8 34


2. kategória

Meno Priezvisko Test Slepá mapa Príklady Ústne Celkom body Umiestnenie
Jozef Jasenovec 34 20 20 15 89 1.
Matúš Grieš 29 22 19 15 85 2.
Branislav Dúbravka 30 18 20 15 83 3.
Filip Závadský 36 5 19 15 75
Adrián Laco 25 22 12 15 74
Michal Nosáľ 28 8 20 15 71
Vladimír Bajčičák 24 19 10 14 67
Oliver Vorek 28 13 1 15 57
Adrián Boguský 19 13 10 14 56
Matúš Morgoš 9 20 10 13 52
Soňa Boleková 24 17 2 8 51
Monika Kšenzuláková 17 20 3 11 51
Roman Butkaj 19 13 10 8 50
Ján Kupka 34 2 2 11 49
Ivan Murín 26 12 3 7 48
Patrícia Pjonteková 17 15 1 15 48
Stanislav Barčák 17 8 10 10 45
Peter Vrbjár 17 4 11 8 40
Marek Ondrej Valčo 22 0 1 2 25
Andrej Komendák - - - - 0


3. kategória

Meno Priezvisko Test Slepá mapa Príklady Ústne Celkom body Umiestnenie
Kamil Huljak 35 22 11 15 83 1.
Matej Borovička 29 24 11 7 71 2.
Emanuel Dopater 31 24 6 3 64 3.
Marcel Vasiľák 29 13 12 6 60
Nina Zemková 25 23 2 10 60
Roman Janovčík 21 24 2 6 53
Simona Dlábiková 23 12 2 12 49
František Habľák 19 2 2 5 28
Matúš Tichý - - - - 0

Banskobystrický kraj

1. kategória

Meno a priezvisko Test Ústne kolo Planetárium Celkom Umiestnenie
Jakub Markech 52 20 16,5 88,5 1.
Matej Vigaš 57 20 9,5 86,5 2.
Oliver Víglaský 53 20 10,5 83,5 3.
Michal Darida 51 20 11 82
Samuel Blaho 51 20 9 80
Martin Dzúr 47 10 6,5 63,5
Anton Tadián 41 16 5,5 62,5
Hugo Gál 46 10 6,5 62,5
Dominika Petríková 33 19 8,5 60,5
Ján Striežovský 40 10 5,5 55,5
Samuel Sedláček 36 9 6,5 51,5
Jana Tóthová 38 5 6,5 49,5
Denis Guzma 25 12 3,5 40,5
Simon Danko 26 13 1 40
Hugo Kriška 20 2 1 23

2. kategória

Meno a priezvisko Test Ústne kolo Planetárium Celkom umiestnenie
Lucia Sochorová 48 20 14,5 82,5 1.
Filip Frgelec 46 20 16,5 82,5 2.
Marko Fehérpataky 49 18 15 82 3.
Eduard Bielik 45 20 12,5 77,5
Samuel Tamásfi 42 18 14 74
Markéta Abrahámová 41 18 12,5 71,5
Bruno Mitter 40 19 8,5 67,5
Annamária Neuschlová 41 20 6,5 67,5
Jakub Knapp 38 16 13 67
Martin Svorad 42 16 8,5 66,5
Samuel Duda 37 19 7 63
Peter Hazlinger 35 18 5,5 58,5
Samuel Sklenár 37 4 7,5 48,5
Michal Gondáš 31 14 2 47
Samuel Keleti 18 16 0 34

3. kategória

Meno a priezvisko Test Ústne kolo Planetárium Celkom Umiestnenie
Dávid Šebeň 58 20 24,5 102,5 1.
Slavomír Vodnák 56 20 21 97 2.
Timon Vološin 50 20 18 88 3.
Marek Mitter 52 19 16,5 87,5
Ivona Abrahámová 48 17 20,5 85,5
Christopher Nagy 48 19 13,5 80,5
Tomáš Bartoš 52 16 12 80
Jakub Kliment 44 20 13 77
Jozef Ševčík 39 16 9 64
Zoran Trnka 22 12 5 39
Miroslav Almáši 24 4 6 34

Košický kraj

1. kategória

Meno a priezvisko
Okres
Počet bodov
Umiestnenie
Matej Pangrác KE 54 1.
Oliver Labaška RV 53 2.
Michaela Bérešová TV 47 3.
Jakub Godál TV 46
Gabriel Dobranský MI 39
Samuel Jacko TV 37
Zéno Hudák MI 36
Jakub Kačur MI 34
Tadeáš Labuda SN 32
Nina Tökölyová SN 31
Jakub Ilčín KE 29
Sabina Mužlayová RV 29
Veronika Dusková KE 28
Tobias Koóš RV 17
Nataša Kolesárová SN 15

 

2. kategória

Meno a priezvisko
Okres
Počet bodov
Umiestnenie
Ján Plavnický TV 54 1.
Ľudovít Popik MI 48* 2.
Ema Kršjaková SN 48* 3.
Ondrej Sivák MI 44
Denis Le Thanh SN 41
Matej Rovder MI 38
Marek Topoli SN 34
Ivo Micišin TV 31
Miroslav Tirpák TV 29
Oliver Liberko KE 18
Michal Dvořáček KE 14
Daniel Martončík KE 14
* - o umiestnení na 2. a 3. mieste rozhodol vyšší počet bodov z riešenia slepej mapky oblohy

 

3. kategória

Meno a priezvisko
Okres
Počet bodov
Umiestnenie
Radoslava Hatalová SN 61,5 1.
Radovan Lascsák KE 59,5 2.
Samuel Amrich KE 52,5 3.
Sára Belejová MI 52
Jakub Popovič TV 49
Lea Sakszonová KE 44
Tomáš Toma TV 40
Štefan Jackovič MI 37
Katarína Dančejová MI 26
Richard Ruttkay SN 25,5
Štefan Puci TV 9,5

Prešovský kraj

1. kategória

Meno a priezvisko Škola Počet bodov Umiestnenie
Alexander Dobrovič ZŠ Šmeralova, Prešov 162 1.
Jozef Jabczun ZŠ sv.Mikuláša, Prešov 141 2.
Jeremiáš Bugata CZŠ Kendice 139 3.
Jakub Andraško ZŠ Komenského, Lipany 116
Tomáš Trudič SZŠ Námestie slobody, Sabinov 112
Kristián Schmied ZŠ Komenského, Lipany 70
Michaela Kucerová ZŠ s MŠ Udavské, okres Humenné 68
Matúš Šalata ZŠ s MŠ Udavské, okres Humenné 44
Miriam Kohutová ZŠ s MŠ Dlhé nad Cirochou 42
Peter Pipák ZŠ Pugačevova, Humenné 40
Natália Piškaninová ZŠ s MŠ Dlhé nad Cirochou 33

 

2. kategória

Meno a priezvisko Škola Počet bodov Umiestnenie
Jaroslav Petrisko ZŠ Májové námestie, Prešov 296 1.
Richard Gold ZŠ Komenského, Lipany 271 2.
Richard Hochrun ZŠ Bajkalská, Prešov 225 3.
Radoslav Repko ZŠ s MŠ Zemplínske Hámre 222
Matúš Klimko Gymnázium JAR, Prešov 213
Lukáš Zaremba ZŠsMŠ Zemplínske Hámre 211
Matúš Tomko Gymnázium Komenského, Lipany 186
Šimon Tomko Gymnázium Komenského, Lipany 173
Miriam Jalčaková CZŠ sv. Juraja, Svidník 126
Vladimír Pančišin ZŠ Jána Švermu, Humenné 112
Juraj Cacara ZŠsMŠ Zemplínske Hámre 104
Liliana Ivančáková ZŠ s MŠ Koškovce 85
Fabián Greš ZŠ s MŠ Koškovce 74

 

3. kategória

Meno a priezvisko Škola Počet bodov Umiestnenie
Katarína Pavlikovská Gymnázium sv. Moniky, Prešov 160 1.
Filip Murčinko Gymnázium Konštantinova, Prešov 158 2.
Dušan Gold Gymnázium Komenského, Lipany 144 3.
Jozef Mizerák Gymnázium Komenského, Lipany 88
Alexander Bekeč Evanjelická spojená škola, Prešov 78
Anton Juško Gymnázium Snina 20
Denisa Gerbocová Gymnázium Snina 16
Daniel Bakajsa Gymnázium Snina 12

 


Informácie k celoslovenskému kolu súťaže

informácie priebežne dopĺňame.

Pre celoslovenské kolo bude pre súťažiacich a doprevádzajúcu osobu zabezpečené ubytovanie. Stravovanie bude individuálne.

Záujemci o ubytovanie, prípadne zabezpečenie cestovných lístkov musia zaslať tlačivo, ktoré dostali na krajskom kole súťaže na adresu Slovenskej ústrednej hvezdárne.

Celoslovenské kolo sa uskutoční v týchto termínoch:

 

  1. kategória - (utorok) 5.6.2018
  2. kategória - (streda) 6.6.2018
  3. kategória - (štvrtok) 7.6.2018

 

Celoslovenské kolo sa uskutoční v priestoroch Krajskej hvezdárne a planetária Maximiliána Hella v Žiari nad Hronom


Zoznam postupujúcich do celoslovenského kola

informácie priebežne dopĺňame.

1. kategória

 

  • Oliver Brunovský (BA)
  • Marián Szabo (BA)
  • Martina Hokšová (BA)
  • Matúš Halmo (NR)
  • Matúš Želiba (NR)
  • Matúš Kováč (NR)
  • Matúš Motlo (TN)
  • Adam Menyhart (TN)
  • Matej Trebatický (TN)
  • Jakub Brezáni (ZA)
  • Mário Tlamka (ZA)
  • Pavol Markech (ZA)
  • Matej Pangrác (KE)
  • Oliver Labaška (KE)
  • Michaela Bérešová (KE)
  • Alexander Dobrovič (PO)
  • Jozef Jabczun (PO)
  • Jeremiáš Bugata (PO)
  • Martin Gáborík (TT)
  • Simona Patajová (TT)
  • Natália Soldánová (TT)
  • Jakub Markech (BB)
  • Matej Vigaš (BB)
  • Oliver Víglaský (BB)
2.kategória

  • Liliana Gejdošová (BA)
  • Klára Palová (BA)
  • Lukáš Jarábek (BA)
  • Matúš Miškovič (NR)
  • Martin Fehérváry (NR)
  • Viliam Záborský (NR)
  • Samuel Toman (TN)
  • Ján Hablák (TN)
  • Branislav Faktor (TN)
  • Jozef Jasenovec (ZA)
  • Matúš Grieš (ZA)
  • Branislav Dúbravka (ZA)
  • Ján Plavnický (KE)
  • Ľudovít Popik (KE)
  • Ema Kršjaková (KE)
  • Jaroslav Petrisko (PO)
  • Richard Gold (PO)
  • Richard Hochrun (PO)
  • Oliver Nagy (TT)
  • Dominik Pajtáš (TT)
  • Mário Mičáni (TT)
  • Lucia Sochorová (BB)
  • Filip Frgelec (BB)
  • Marko Fehérpataky (BB)

 

3. kategória

 

  • Rastislav Sihelský (BA)
  • Jakub Puškáš (BA)
  • Viktória Mária Bánovská (BA)
  • Samuel Buranský (NR)
  • Martin Max (NR)
  • Peter Popa (NR)
  • Marek Slávik (TN)
  • Beáta Plaskurová (TN)
  • Silvia Bátorová (TN)
  • Kamil Huljak (ZA)
  • Matej Borovička (ZA)
  • Emanuel Dopater (ZA)
  • Radoslava Hatalová (KE)
  • Radovan Lascsák (KE)
  • Samuel Amrich (KE)
  • Katarína Pavlikovská (PO)
  • Filip Murčinko (PO)
  • Dušan Gold (PO)
  • Dejan Prokop (TT)
  • Jana Švrčková (TT)
  • Miriam Srogončíková (TT)
  • Dávid Šebeň (BB)
  • Slavomír Vodnák (BB)
  • Timon Vološin (BB)