ČVOH 2018/2019 - krajské kolá a výsledkové listiny

Na tejto stránke nájdete všetky podrobnosti týkajúce sa súťaže Čo vieš o hviezdach. Termíny, miesto konania ako aj zoznam súťažiacich, neskôr výsledkovú listinu, nájdete práve tu.

Slovenská ústredná hvezdáreň v Hurbanove v spolupráci s hvezdárňami a planetáriami, okresnými astronomickými kabinetmi, okresnými osvetovými strediskami, centrami voľného času, regionálnymi kultúrnymi centrami organizuje v školskom roku 2018/2019 už 29. ročník súťaže Čo vieš o hviezdach.

 

Výsledky krajských kôl súťaže

Upozorňujeme, že úlohy v krajských kolách súťaže boli v plnej kompetencii krajskej poroty. Nie je možné preto porovnávať bodový stav v jednotlivých krajoch!

Bratislavský kraj

1. kategória

Meno Priezvisko Test Písomné úlohy/príklady Slepá mapa Ústne Celkom body Umiestnenie
Heidi Raffler 7 34 2 7 50 1.
Martin Kníž 10 24 2 9 45 2.
Oliver Kovačič 8 26 1 7 42 3.


2. kategória

Meno Priezvisko Test Písomné úlohy/príklady Slepá mapa Ústne Celkom body Umiestnenie
Liliana Gejdošová 7 29 5 10 51 1.
Klára Palová 4 34 8 0 46 2.

 

3. kategória

Meno Priezvisko Test Písomné úlohy/príklady Slepá mapa Ústne Celkom body Umiestnenie
Viktória Mária Bánovská 8 11 14 10 43 1.
Rastislav Sihelský 2 13 13 10 38 2.
Jakub Puškáš 5 13 9 9 36 3.
Emil Hrebeň 5 12 4 10 31
Emma Bajusová 6 3 0 3 12
Barbora Hamidová 3 2 0 0 5

Nitriansky kraj

 

1. kategória

Meno Priezvisko Test Písomné úlohy/príklady Slepá mapa Ústne Celkom body Umiestnenie
Matúš Kováč 15 36 15 10 76 1.
Dominik Fiťka 10 32 10 10 62 2.
Maxim Kopčan 9 36 4 10 59 3.
Ela Šulganová 13 35 8 3 59
Nina Tužinská 7 37 3 2 49
Dominika Varholíková 7 35 3 4 49
Dávid Csémy 9 32 0 4 45
David Dojčák 10 22 0 10 42
Daniel Csémy 8 22 5 2 37
Stella Krištofová 8 19 6 0 33
Adela Židuljaková 5 12 6 10 33
Jakub Hačko 9 14 0 5 28
Matúš Vyhlídal 6 19 0 2 27
Nikoleta Klasová 6 13 0 2 21
Michal Ďuriš 8 12 0 0 20
Matej Krajčovič 4 6 0 0 10

 

2. kategória

Meno Priezvisko Test Písomné úlohy/príklady Slepá mapa Ústne Celkom body Umiestnenie
Martin Fehérváry 11 36 15 10 72 1.
Viliam Záborský 10 33 13 10 66 2.
Tadeáš Valent 12 15 15 10 52 3.
Radka Ďuriačová 12 26 11 3 52
Lionel Šipoš 7 27 5 0 39
Roman Špaňo 6 16 9 8 39
Simon Valent 12 9 5 10 36
Adela Tenkelová 11 13 0 9 33
Samuel Steiner 5 9 5 8 27
Andrej Ďuriš 8 13 2 0 23
Tomáš Hubina 6 5 5 5 21
Terézia Ondrušková 4 8 1 8 21
Pavol Csémy 7 2 9 0 18
Matúš Želiba 9 2 5 0 16
Adam Bozsaky 8 3 2 2 15
Liliana Klabníková 8 1 0 2 11
Ivan Grác 6 0 1 0 7

 

3. kategória

Meno Priezvisko Test Písomné úlohy/príklady Slepá mapa Ústne Celkom body Umiestnenie
Samuel Buranský 11 39 15 10 75 1.
Rebeka Kováčová 5 30 13 9 57 2.
Edina Némethová 5 14 8 9 36 3.
Matúš Miškovič 5 4 15 10 34
Tomáš Záhorák 7 0 15 8 30
Matej Mikula 6 3 10 8 27
Matúš Výboch 4 12 5 6 27
Peter Popa 6 2 8 9 25
Richard Szarka 6 12 1 6 25
Juraj Bíro 5 0 8 10 23
Matúš Béber 7 6 2 7 22
Michal Čemez 2 3 3 8 16
Marcel Borkovič 4 0 0 10 14
Tomáš Krištof 4 7 0 0 11
Roman Hrivňák 2 0 2 3 7

 

Trnavský kraj

Zoznam postupujúcich do celoslovenského kola:

1. kategória

  1. Samuel Štefeček - ZŠ Sobotište
  2. Lucia Nagyová - Gymnázium J. Matušku, Galanta
  3. Marek Baňárek - ZŠ Sobotište

2. kategória

  1. Oliver Nagy - Gymnázium J. Matušku, Galanta
  2. Dominik Pajtáš - Gymnázium J. Matušku, Galanta
  3. Mário Mičáni - Gymnázium J. Matušku, Galanta

3. kategória

  1. Miriam Srogončíková - Gymnázium L. Novomeského, Senica
  2. Veronika Pašková - Gymnázium J. Matušku, Galanta
  3. Matúš Nečas - Gymnázium L. Novomeského, Senica

 

Trenčiansky kraj

Zoznam víťazov krajského kola:

1. kategória

  1. Jakub Prítrský
  2. Filip Alexy
  3. Rastislav Kulich

2. Kategória

  1. Matúš Motlo
  2. Matej Trebatický
  3. Natália Šušková

3. Kategória

  1. Róbert Jurenka
  2. Michaela Ďurišková
  3. Natália Bilčíková

 

Žilinský kraj

1. kategória

Meno Mesto Test Slepá mapa Príklady Ústne Celkom body Umiestnenie
Pavol Markech Čadca 35 23 19 15 92 1.
Nina Jurčáková Mútne 33 15 10 15 73 2.
Marian Blšák Lipt. Mikuláš 30 3 14 14 61 3.
Martin Franek Žilina 19 8 20 13 60
Jerguš Kováčik Lipt. Mikuláš 20 6 20 13 59
Karin Bugajová Mútne 28 9 10 12 59
Matej Vlček Vysoká n. Kysucou 30 6 6 15 57
Hyacinta Boleková Mútne 27 14 1 14 56
Emanuel Luštek Žilina 15 11 10 12 48
Timotej Milan Ružomberok 14 16 5 13 48
Martin Koval Dolný Kubín 24 2 10 12 48
Jakub Vrškový Čierne - Ústredie 25 3 5 14 47
Adam Hruška Kysucké N. Mesto 17 2 15 12 46
Juraj Obecajčík Žilina 26 4 2 13 45
Ondrej Šušoliak Dolná Tižina 20 6 5 14 45
Jakub Garaj Dolný Kubín 23 4 5 10 42
Michal Frič Ružomberok 17 10 5 9 41
Matej Tim Matta Martin 20 2 13 4 39
Lukáš Zelenák Martin 17 4 13 3 37
Simona Benediková Ružomberok 11 9 3 12 35
Viktor Lukáč Snežnica 15 4 0 14 33
Tomáš Ovsianka Martin 13 3 10 4 30
Matúš Ondrík Lipt. Mikuláš 9 4 6 2 21


2. kategória

Meno Mesto Test Slepá mapa Príklady Ústne Celkom body Umiestnenie
Jakub Brezáni Rajec 37 22 16 15 90 1.
Vladimír Bajčičák Novoť 36 22 16 13 87 2.
Filip Závadský Rajec 38 16 16 15 85 3.
Mário Tlamka Lipt. Mikuláš 34 12 19 14 79
Branislav Dubravka Rajec 32 20 11 15 78
Adrián Laco Žilina 35 14 15 14 78
Ivan Murín Martin 26 14 19 13 72
Marián Šípka Ružomberok 28 16 14 14 72
Ján Kupka Čadca 32 8 12 15 67
Monika Kšenzuľáková Mútne 22 19 15 11 67
Stanislav Barčák Vysoká N. Kysucou 23 17 11 15 66
Matej Smieško Vysoká N. Kysucou 25 16 7 9 57
Matej Listič Dolný Kubín 24 8 10 15 57
Patrícia Pjonteková Mútne 21 16 2 15 54
Šimon Hadač Ružomberok 25 12 1 14 52
Michal Gracák Lipt. Mikuláš 22 7 6 13 48
Matej Kozánek Martin 25 4 9 5 43
Adrián Boguský Ružomberok 14 9 5 15 43
Andrej Komendák Lipt. Mikuláš 11 0 6 8 25
Milan Smieško Martin 10 6 1 5 22


3. kategória

Meno Mesto Test Slepá mapa Príklady Ústne Celkom body Umiestnenie
Kamil Huliak Žilina 38 21 20 15 94 1.
Emanuel Dopater Lipt. Hrádok 34 24 20 10 88 2.
Jozef Jasenovec Rajec 28 20 13 14 75 3.
Nina Zemková Martin 26 24 10 12 72
Marcel Vasiľák Žilina 22 14 15 14 65
Roman Butkaj Dolný Kubín 21 14 1 5 41
Samuel Rakús Martin 14 1 1 5 21
Roman Janovčík Žilina - - - - 0
Matúš Grieš Lipt. Mikuláš - - - - 0

Banskobystrický kraj

1. kategória

Meno a priezvisko Test Ústne kolo Planetárium Celkom Umiestnenie
Matej Vigaš 57 15 21 93 1.
Samuel Chorvát 52 15 19 86 2.
Oliver Víglaský 51 15 15 81 3.
Noel Vallo 45 15 13 73
Damien Chovanec 43 14 10,5 67,5
Ondrej Koška 46 13 8,5 67,5
Jana Tóthová 44 13 9,5 66,5
Soňa Juríčková 44 15 7 66
Šimon Janiga 36 15 6,5 57,5
Filip Golský 35 12 4 51
Adrián Bradáč 32 12 6 50
Šarlota Knappová 30 11 8,5 49,5
Viktória Giertlová 33 15 1 49
Dominika Králová 25 10 6,5 41,5
Milan Pupala 31 7 2,5 40,5
Adam Kasan 20 8 6,5 34,5
Natália Truneková 20 10 2 32

2. kategória

Meno a priezvisko Test Ústne kolo Planetárium Celkom umiestnenie
Filip Frgelec 64 15 20,5 99,5 1.
Nina Pastoráková 57 15 11 83 2.
Markéta Abrahámová 52 15 15 82 3.
Samuel Duda 54 15 10,5 79,5
Eduard Bielik 49 15 14 78
Bruno Mitter 51 8 14 73
Jakub Knapp 50 9 12 71
Jakub Markech 44 15 12 71
Martin Svorad 45 15 7,5 67,5
Samuel Blaho 40 14 13 67
Gregor Oswald 45 15 4 64
Samuel Sklenár 42 15 5 62
Hugo Gál 39 14 3 56
Anton Tadián 38 8 3 49
Martin Končok 33 11 3 47
Samuel Sedláček 26 11 7 44
Daniela Ľuptáková 28 11 1 40
Samuel Remenár 24 13 1 38
Dominik Murín 24 4 1 29
Erik Stehlík 14 12 1 27
Peter Vais 17 7 2 26
Miloš Šico 10 4 1 15

3. kategória

Meno a priezvisko Test Ústne kolo Planetárium Celkom Umiestnenie
Dávid Šebeň 60 15 21 96 1.
Timon Vološin 53 15 18 86 2.
Slavomír Vodnák 51 15 19 85 3.
Marko Féherpataky 48 15 15,5 78,5
Filip Bukový 47 15 12,5 74,5
Tomáš Bartoš 42 14 16,5 72,5
Ladislav Červenák 37 14 17,5 68,5
Jozef Ševčík 39 7 13 59
Jakub Kliment 37 12 8,5 57,5
Richard Vančo 36 12 7,5 55,5
Zoran Trnka 21 11 4,5 36,5
Matej Potančok 20 13 2 35
Jaroslav Kucej 28 4 2 34
Zdenka Vilhanová 14 12 2 28

Košický kraj

1. kategória

informácie zatiaľ nemáme k dispozícií

2. kategória

informácie zatiaľ nemáme k dispozícií

3. kategória

informácie zatiaľ nemáme k dispozícií


Prešovský kraj

1. kategória

Meno a priezvisko Škola Počet bodov Umiestnenie
Alexander Dobrovič ZŠ Šmeralova, Prešov 207 1.
Tomáš Trudič SZŠ Námestie slobody, Sabinov 192 2.
Marek Jambrich ZŠ Kúpeľná, Prešov 183 3.
Richard Zuščák ZŠ Čsl. armády, Prešov 167
Maroš Slaminka ZŠ Komenského, Lipany 121
Patrik Mačoško ZŠ Hrnčiarska, Humenné 93
Šimon Čura ZŠ Hrnčiarska, Humenné 88
Tadeaš Koman ZŠ Hrnčiarska, Humenné 76
Samuel Fečko CZŠ sv. Juraja, Svidník 71
Juraj Stronček CZŠ sv. Juraja, Svidník 67

 

2. kategória

Meno a priezvisko Škola Počet bodov Umiestnenie
Matúš Tomko Gymnázium Komenského, Lipany 238 1.
Šimon Tomko Gymnázium Komenského, Lipany 236 2.
Radoslav Repko ZŠ s MŠ Zemplínske Hámre 213 3.
Marek Štofko CZŠ s MŠ sv. Gorazda, Prešov 210
Jozef Jabczun Gymnázium a ZŠ sv. Mikuláša, PO 201
Jakub Andraško ZŠ Komenského, Lipany 177
Róbert Front ZŠ Mlynská, Stropkov 177
Karol Marinica Gymnázium JAR, Prešov 163
Dominik Kužma ZŠ Pugačevova, Humenné 100
Fabián Greš ZŠ Koškovce 95
Marek Kislik ZŠ s MŠ Zemplínske Hámre 62
Peter Pipák ZŠ Pugačevova, Humenné 52
Matúš Šuták ZŠ s MŠ Stakčín 41

 

3. kategória

Meno a priezvisko Škola Počet bodov Umiestnenie
Katarína Pavlikovská Gymnázium sv. Moniky, Prešov 192 1.
Dušan Gold Gymnázium Komenského, Lipany 167 2.
Richard Gold Gymnázium Komenského, Lipany 142 3.
Jaroslav Petrisko SPŠE Prešov 101
Rastislav Petrisko SPŠE Prešov 71
Matej Dedina Súkromné gymnázium DSA, Sabinov 26
Marek Smatana Gymnázium Medzilaborce 24
Alexander Zalevskyj Gymnázium Medzilaborce 24
Matúš Zavacký Gymnázium Medzilaborce 16

 


Informácie k celoslovenskému kolu súťaže

informácie priebežne dopĺňame.

Pre celoslovenské kolo bude pre súťažiacich a doprevádzajúcu osobu zabezpečené ubytovanie. Stravovanie bude individuálne.

Záujemci o ubytovanie, prípadne zabezpečenie cestovných lístkov musia zaslať tlačivo, ktoré dostali na krajskom kole súťaže na adresu Slovenskej ústrednej hvezdárne.

Celoslovenské kolo sa uskutoční v týchto termínoch:

 

  1. kategória - (utorok) 11.6.2019
  2. kategória - (streda) 12.6.2019
  3. kategória - (štvrtok) 13.6.2019

 

Celoslovenské kolo sa uskutoční v priestoroch Krajskej hvezdárne a planetária Maximiliána Hella v Žiari nad Hronom


Zoznam postupujúcich do celoslovenského kola

informácie priebežne dopĺňame.

1. kategória

  • Heidi Raffler (BA)
  • Oliver Kníž (BA)
  • Oliver Kovačič (BA)
  • Matúš Kováč (NR)
  • Dominik Fiťka (NR)
  • Maxim Kopčan (NR)
  • Samuel Štefeček (TT)
  • Lucia Nagyová (TT)
  • Marek Baňárek (TT)
  • Jakub Prítrský (TN)
  • Filip Alexy (TN)
  • Rastislav Kulich (TN)
  • Pavol Markech (ZA)
  • Nina Jurčáková (ZA)
  • Marian Blšák (ZA)
  • Matej Vigaš (BB)
  • Samuel Chorvát (BB)
  • Oliver Víglaský (BB)
  • Alexander Dobrovič (PO)
  • Tomáš Trudič (PO)
  • Marek Jambrich (PO)
  • ??? (KE)
  • ??? (KE)
  • ??? (KE)
2.kategória
  • Liliana Gejdošová (BA)
  • Klára Palová (BA)
  • martin Fehérváry (NR)
  • Viliam Záborský (NR)
  • Tadeáš Valent (NR)
  • Oliver Nagy (TT)
  • Dominik Pajtáš (TT)
  • Mário Mičáni (TT)
  • Matúš Motlo (TN)
  • Matej Trebatický (TN)
  • Natália Šušková (TN)
  • Jakub Brezáni (ZA)
  • Vladimír Bajčičák (ZA)
  • Filip Závadský (ZA)
  • Filip Frgelec (BB)
  • Nina Pastoráková (BB)
  • Markéta Abrahámová (BB)
  • Matúš Tomko (PO)
  • Šimon Tomko (PO)
  • Radoslav Repko (PO)
  • ??? (KE)
  • ??? (KE)
  • ??? (KE)

3. kategória

  • Viktória Mária Bánovská (BA)
  • Rastislav Sihelský (BA)
  • Jakub Puškáš (BA)
  • Samuel Buranský (NR)
  • Rebeka Kováčová (NR)
  • Edina Némethová (NR)
  • Miriam Srogončíková (TT)
  • Veronika Pašková (TT)
  • Matúš Nečas (TT)
  • Róbert Jurenka (TN)
  • Michaela Ďurišková (TN)
  • Natália Bilčíková (TN)
  • Kamil Huliak (ZA)
  • Emanuel Dopater (ZA)
  • Jozef Jasenovec (ZA)
  • Dávid Šebeň (BB)
  • Timon Vološin (BB)
  • Slavomír Vodnák (BB)
  • Katarína Pavlikovská (PO)
  • Dušan Gold (PO)
  • Richard Gold (PO)
  • ??? (KE)
  • ??? (KE)
  • ??? (KE)